Historia
1979 rok

Jesteśmy firmą rodzinną, której historia sięga roku 1979, w którym to założyciel Spółki, Wincenty Zeszuta – wspólnie z grupą najwybitniejszych inżynierów ówczesnych czasów – skonstruował pierwszy papamobile, dla Papieża Jana Pawła II. Konstrukcja ta dała podwaliny dla solidnej myśli technologicznej, która stała się znakiem firmowym Spółki Zeszuta, kierowanej właśnie przez Wincentego Zeszuta.
Zdjęcie dzięki uprzejmości firmy Auto-Adamczak

1997 rok

Zeszuta Sp. z o. o. została założona w 1997 roku. Firma, przez ponad 20 lat istnienia, ewoluowała i rozwijała się, zarówno pod względem budowania kadry specjalistów, jak i wprowadzania zaawansowanych technologii produkcyjnych. Proces doskonalenia, zapoczątkowany w latach siedemdziesiątych, doprowadził do wyspecjalizowania się naszej firmy w produkcji dedykowanej profesjonalnej ochronie bezpieczeństwa i zdrowia. Zabudowy specjalne są przez nas produkowane na podwoziach pojazdów marki Mercedes-Benz.

2001 rok

Działalność naszej Spółki od początku istnienia jest ściśle powiązana z marką Mercedes-Benz. W maju 2001 roku stała się oficjalnym dealerem pojazdów spod znaku trójramiennej gwiazdy. Obecnie Zeszuta Mercedes-Benz zajmuję się sprzedażą pojazdów oraz oryginalnych części w tejże marki, jak również świadczeniem usług serwisowych, gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

2008 rok

W kwietniu 2008 roku Spółka Zeszuta otrzymała koncesję nr B – 009/2008, która upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Koncesja została udzielona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a termin jej obowiązywania to 50 lat.

2016 rok

Zeszuta Sp. z o. o. posiada prestiżowy status autoryzowanego zabudowującego VanParner by Mercedes-Benz. Jako certyfikowany uczestnik programu, nasza Spółka prowadzi poszerzoną współpracę marketingową z Daimler Mercedes-Benz Vans. Uzyskany tytuł jednocześnie potwierdza, że nasza Spółka spełnienia najwyższe standardy, wymagane podczas produkcji zabudów specjalnych na bazie pojazdów Mercedes – Benz Van. Status VanPartnera jest także potwierdzeniem zachowania najwyższej jakości, sprzedaży i obsługi posprzedażowej naszych pojazdów.